000Webhost Hacklenmiş

 • MecTruy
 • 2 November 2015
000Webhost adlı ünlü free host dağıtıcısı site hacklenmiş ve müşterilerin tüm şifreleri düz metin halinde yani kripto edilmemiş halde yayınlanmış.

Toplamda 13.5 milyon üyesi varmış. İnternet ile uğraşan her kesimin mutlaka bir üyeliğinin bulunduğu bu site yüzünden sabit şifreniz başkasının eline geçebilir yada geçmiş olabilir ! bu yüzden önlemlerinizi almanız gerekiyor.

Bu konu ile ilgili yansıyan haberleri burdan takip edebilirsiniz
https://www.google.com.tr/search?q=000webhost+hacked Daha fazlasını Oku →

1337day.com Hacklendi (Domainler gitti..)

 • MecTruy
 • 27 July 2015
Ünlü exploit sitesi 1337day.com Hacklendi ! bildiğiniz üzere sahibi inj3ct0r nickli üst seviye bir hacker idi..
r3boun nickli hacker ve arkadaşı x-gun tarafından domaine el konuldu hemde üç uzantıya birden , com-net-org.

inj3ct0r ise domainlerin CIA tarafından el konulduğunu söylesede atılan index hiçte öyle görünmüyordu :)

r3boun ise hacklediği domainleri satılığa çıkardı , domaini ise hackleme sebebi olarak , çalışmayan exploitler satarak milleti kandıran ve dolndıran inj3ct0r'a büyük bir ders vermek.

inj3ct0r yeni bir domain alsada http://www.0day.today tuturamadı ve uzun süredir kapalı..

Mirror: http://mirror-zone.org/mirror/id/216579

Hacklenmiş görüntüsü aşağıda..
http://i1.wp.com/www.infosecfeeder.com/wp-content/uploads/2015/06/1337day-com-hacked.jpg

Domaini şuanda r3boun satış koymuş ;) Daha fazlasını Oku →

19 Bin Fransız sitesine saldırı düzenlendi

 • MecTruy
 • 16 January 2015
Fransada düzenlenen Charlie Hebdo saldırısı sonrasında , henüz ülkedeki gerilim sürerken , 19 bin Fransız web sitesinin hacklendiği ve hack saldırılarının devam ettiğini açıklayan Fransız bilişim uzmanları bu saldırıların şaşkınlığını yaşıyor. Daha fazlasını Oku →

2. Çağrı Merkezi Çözümleri Konferansı 12 Ocak'ta Yapılıyor!

 • Mr.Emre
 • 27 December 2015
Sektördeki son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra, ulusal ve uluslararası pazardaki yeniliklerin tartışıldığı ve yeni ticari ilişkilerin kurulduğu güzel bir ticari platform olacak olan Çağrı Merkezi Çözümleri Konferansı bu yıl ikincisini düzenleyerek sektörde söz sahibi olan firmaları bir araya getiriyor.

12 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Limal Eurasia Luxury Hotel'de yapılacak etkinlikte katılımcı profili olarak Banka, Sigorta, Finans Kurumları, Perakende, Üretim, Telekomünikasyon, Bilgi Teknolojileri, Belediyeler, Taşımacılık ve Ulaşım, Turizm, Sağlık, Enerji, Fast-Food, Güvenlik, Kargo, Beyaz Eşya, Otomotiv, İklimlendirme, Elektrik-Elektronik, İnşaat Şirketleri gibi benzeri 20’nin üzerinde farklı sektörden Çağrı Merkezi kullanan firmaların Çağrı Merkezi Yöneticileri, Operasyon Yöneticileri, Satın Alma Müdürleri, İnsan Kaynakları Müdürleri, IT Müdürleri, Müşteri Hizmetleri ve Müşteri İlişkileri Yöneticileri ve konu ile ilgili üst düzey karar mercii yetkililerinin bir arada bulunduğu benzeri zor bulunacak bir ortam sunacak.Yukarıda gördüğünü kalabalık listeye sahip kurumların kesin olarak yer alacağı etkinlik 12 Ocak'ta saat 09:00-17:00 arasında düzenlenecek. Pronto Eventi tarafından organize edilen bu etkinlikte Çağrı Merkezi Yönetimi ve Sistemleri, Çağrı Merkezi Yazılımları, Çağrı Merkezinde CRM, İnsan Yönetimi, Operasyon Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Omnichannel Müşteri Bağlılığı ile Proje ve Süreç Yönetimi başlıkları konu alınacak.

1 kişilik katılımcının 349 Euro + KDV ödemesi gerektiği bu benzersiz etkinlik 2 kişi ve üzeri katılımlarda kişi başı 250 Euro + KDV olarak belirlenmiş. Aynı zamanda firmalara 5 kişilik katılım hakkı, 6m kare stand alanı, masa, saldalye, ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve yazılı ve görsel tanıtımlarda şirketinizin yer alacağı şekilde standlı pakette ise 1249 Euro + KDV şekline ücretlendirilme bulunuyor.

Son olarak şu anda belli olan konferans konuşmacıları listesi ise şu şekilde;

Sn. Berat Arıcan - Müşteri İletişim Merkezi Müdürü - ACIBADEM SİGORTA
Sn. Utkan Şanda - Kurucu Ortak - SMARTİKS BİLGİ TEKNOLOJİSİ HİZMETLERİ
Sn. Deniz Babucoğlu - Ülke Müdürü - JABRA
Sn. Azerhan Özen - Genel Müdür - CEMAMETRIX / LiveShop TÜRKİYE
Sn. Arzu Aras - Satış Yöneticisi - BİLTAM
Sn. Gökhan Kıdıl - Müşteri Hizmetleri Müdürü - İETT
Sn. Esra Turhan - İletişim Merkezi Grup Müdürü - DENİZBANK
Sn. Murat Günay - Müşteri İlişkileri Direktörü - SAHİBİNDEN.COM
Sn. Ömer Lütfi Tama - Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü - BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ
Sn. Erkan Ömür - Müşteri Hizmetleri Operasyon Müdürü - KKB KREDİ KAYIT BÜROSU
Sn. İlknur Acar - Müşteri Deneyimi Direktörü - D-SMART
Sn. Aslı Koraltürk - Şube Çağrıları Yöneticisi - GARANTİ BANKASI
Sn. Ebru Özen - Çağrı Merkezi Direktörü - ELEMAN.NET
Sn. Ergin Kaya - Çağrı Merkezi Birim Sorumlusu - PENDİK BELEDİYESİ
Sn. Akın Adıyaman - Direkt Bankacılık, İletişim Merkezi Grup Müdürü - ODEABANK
Sn. Ata Hascan - Müşteri Deneyimi ve Dijital Pazarlama Birim Müdürü - AKSİGORTA
Sn. Bülent Kendir - Müşteri İlişkileri ve Tele Pazarlama Müdürü - MNG KARGO
Sn. Neslihan Akbulut - Çağrı Merkezi Direktörü - FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİ Daha fazlasını Oku →

20 Milyon dolar ödüllü Robot yarışması

 • MecTruy
 • 7 October 2015
Google amcamız robotic teknolojiye el atmış merak sarmış , birkaç mühendis tutup hedeflerini gerçekleştirmek var iken google dünya genelinde böyle bir yarışma düzenleyerek çok daha üstün modellerin çıkabileceğini hesap etmiş vede yüzlerce farklı robot teknolojisi elde edebilecekler , aslında 20 milyon dolar elde edeceklerinin yanında google için hiçbirşey demektir.

Düşünsenize yüzlerce kişi yaptığı robotu google şirketine teslim edecek ve google binlerce prototip sahibi olacak. içinden illaki çok iyi projeler çıkacak


Yapılacak robotun görevi ise , Ay'a iniş yapıp burda araştırmalar yapabilecek düzeyde özellikleri olan bir makine işte. Yarışmanın ismi Google Lunar X Priz ve süresi 2017 yılına kadarda uzatıldı.

Aslında düşünürseniz katılmak güzel olurdu , yani birkaç tane çark sağlam bir motor iyi düşünülmüş paletler.. Nebileyim ilk aklıma öyle şeyler geldi işte.[/youtube] Daha fazlasını Oku →

2015 Yılının Popüler Telefonları

 • 4ftiel
 • 3 January 2015
Değerli imha ailesi 2015 yılına girmemiz dolayısı ile akıllı telefon piyasasında da önemli gelişmeler oldu. Bildiğimiz üzere akıllı telefonlar hızlı bir şekilde gelişim göstermekte. Bu nedenle firmalar birbiri ile yarış içerisine girmektedir. Daha fazlasını Oku →

6 Ay Boyunca Uzayda Kalmak, Bir İnsanın Vücudunu Nasıl Etkiler?

 • Mr.Emre
 • 17 December 2015
Tim Peake, İngiltere için en önemli uzay bilimcilerinden bir tanesi. Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaşan ve İngiltere’nin ilk resmi astronotu olan Peake, 6 ay boyunca uzayda kalarak gençleri bilimsel çalışmalara teşvik etmek amacıyla çeşitli deneyler yapıp mevcut projeleri yürütecek.

Peake’nin bu kadar süre uzayda kalacak olmasının vücudunda bazı değişikliklerin oluşmasına sebep olacağını söyleyen İngiltere Uzay Dairesi'nden Libby Jackson, "6 ay hızla geçer ama fiziksel olarak Tim'de değişiklikler olacak. Kemikleri ve kasları zayıflayacak. Bunlarla baş edebilmek için her gün iki saat egzersiz yapması gerekiyor. Yeryüzüne geri döndüğünde ise, bedeninin 6 ay süreyle yer çekimsiz ortamda bulunmanın tüm etkilerinden kurtulması aşağı yukarı bir yıl sürecek" dedi.

Bu etkinin yalnızca fiziksel olmadığını söyleyen Jackson, uzaydan dönen tüm astronotların aynı şeyi söylediğini belirterek, "İnsanı gerçekten değiştiren şey, dünyayı oradan görmenin oluşturduğu etki. -Dünya’yı uzaydan görmenin insanda bıraktığı etkiye “kuşbakışı etkisi” denir- Gördüğümüz tüm fotoğraflar, izlediğimiz videolar bir yana, o görüntüyü insan kendi gözleriyle görmeden gerçek anlamda takdir edemiyor. Ve bu da uzay istasyonu ekibinde derin etkiler yaratıyor. Tim'de nasıl bir etki yarattığını da döndüğünde göreceğiz" dedi.


Uzaydayken görülen şeyleri anlamanın büyük bir yoğunluk taşıdığını söyleyen eski astronotlardan İspanyol Michael Lopez-Alegria ise "Tüm insanlık tarihinin yaşandığı yeri, orada, aşağıda görmek büyük etki yaratıyor. Bir gerçek olduğunu görmek... Gezegenin boyutlarının yanı sıra, insan varlığının etkilerini de görüyorsunuz. Hava kirliliğini, çevre kirliliğini, ormanların yitirilmesini, sulak alanların çok daha küçülmüş olduğunu... Gezegenin ne kadar hassas olduğunu, ekolojik sistemin kırılgan dengelerini daha iyi fark ediyorsunuz. Ekosistemin ve sürdürülebilirliğin ne denli önemli olduğunu daha iyi anlıyorsunuz" dedi. Daha fazlasını Oku →

89 Dolara 3GB Ramli Telefon

 • ErasDomates
 • 18 November 2015
Fiyatı yalnızca 89 dolar bu telefonun özellikleriyle birçok üst düzey cihaza kafa tutabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Bir kere fiyatı 100 doların altında olup da 3 GB RAM’e sahip olan başka bir telefon var mı ?

Bunun dışında 5.5 inç büyüklüğünde ve HD çözünürlükte ekranı bulunan Umi Rome’un işlemcisini 1.3GHz hızında çalışan 8 çekirdekli MediaTek MT6753 oluşturuyor. Dahili hafızası 16 GB olmasına rağmen microSD kart desteği sayesinde hafıza arttırılabiliyor.

Vay amk.

Cihazın ön yüzünde LED flaşlı 2 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Arkasında ise Sony IMX164 sensörlü 13 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

2500mAh gücünde bataryanın bulunduğu cihazın işletim sistemini Android 5.1 Lollipop oluşturuyor. Çin’deki online alışveriş sitelerinde satılır durumda olan cihazın buralara gelmesine maalesef bir gram ihtimal verilmiyor. Daha fazlasını Oku →

Akınsoft, Türkiye’nin İlk İnsansı Robot Üreten Fabrikasını Kuruyor!

 • Mr.Emre
 • 17 December 2015
Akınsoft’un Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın bu yılın başlarında tamamen robot garsonlardan oluşan bir kafenin açılışını yapmış ve o zamanlar, ilerleyen zamanlarda bu robotları seri bir şekilde üretecek fabrikayı kurmak istediklerini belirtmişti. Aradan geçen kısa süre içerisinde hedefine ulaşan şirket, ev, kafe, AVM ve havaalanı gibi alanlarda kullanılmak üzere seri robot üretimi gerçekleştirecek fabrikayı kurmaya hazırlanıyor.

26 Aralık tarihinde temel atma töreniyle fabrikanın kurulması için ilk adımı atacak olan Akınsoft, projeye ilk olarak 20 milyon TL yatırımla başlamıştı. Bir yıl içerisinde fabrikayı tamamlayıp üretim faaliyetlerine başlayacak olan şirket, Ada ve Akıncı adını verdikleri robotların yanına yenilerini de ekleyecek.Şirketin son geliştirdiği Ada ismindeki insansı robot, Akınsoft’un Robotik Uygulama Merkezi’nde garson olarak görevini sürdürüyor. Şimdi de Ada Hostes adında bir robot daha geliştirileceği ve bu robotun havalaanlarında görev yapacağı belirtiliyor. Ada robotun hizmet verdiği sırada çekilen görüntülerini aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.

[/youtube] Daha fazlasını Oku →

Alibaba, South China Morning Post gazetesini 773 milyon TL’ye satın aldı

 • Felix
 • 15 December 2015
Çin’in e-ticaret devi Alibaba, Hong Kong merkezli South China Morning Post‘u satın alma kararı resmiyete kavuştu ve Alibaba da geleneksel medyaya yatırım yapan teknoloji devleri arasına katıldı.

SCMP Group‘un tüm varlıklarını satın alan Alibaba, bu satın alma için 2,06 milyar Hong Kong doları (773 milyon TL) ödemiş. 100 yılı aşkın geçmişiyle dikkat çeken South China Morning Post’un İngilizce yayın yapıyor olması Alibaba’nın İngilizce konuşan kitle üzerindeki etkisini artırma isteğinin açık bir göstergesi.

Alibaba ve SCMP üzerine eleştiriler

Geçtiğimiz günlerde çıkan dedikoduların ve açıklamaların resmiyete kavuşmasıyla Alibaba’nın SCMP’ye dair eleştiriler de gelmeye başladı. Editoryal bağımsızlığı Çin baskısından etkilendiği düşünülen SCMP’nin bundan sonra nasıl bir çizgi izleyeceği daha da tartışmalı bir hal alıyor.

Alibaba’nın satın alma haberini geç saatte duyurması haberin çok fazla yayılmasını istememesine yorulurken, Başkan Yardımcısı Joe Tsai’nin ‘Çin için iyi olan Alibaba için de iyidir.‘ açıklamasına da gönderme yapılıyor. Jack Ma’nın bu satın almayla hata yaptığı yönünde yorumlar da paylaşılıyor.

Alibaba’nın SCMP’yi editoryal bağımsızlık açısından ne kadar etkileyeceğini önümüzdeki dönemde göreceğiz. Diğer yandan SCMP’nin daha önce karara bağladığı MyDress adlı eticaret girişimini satın alma adımının iptal edildiği belirtiliyor.

Hatırlatmak gerekirse Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da Washington Post’u satın alarak geleneksel medyaya güçlü bir dokunuş yapmıştı. Daha fazlasını Oku →

Amerika (USA) Lazer silahını tamamladı (LaWs)

 • MecTruy
 • 17 December 2014
Amerika birleşik devletleri uzun zamandır üzerinde çalıştığı lazer silkahını tamamladı , ilk testleride başarıyla geçti. bu silahın kötü yanı ışık hızında hedefine ulaşabilmesi ve nerden geldiğini kesinlikle göremeyişiniz. 15-20 sene önce filmlerde izlediğimiz ne tür mahlukat-ül silah varsa hepsi bu zamanlarda artık gerçeğe dönüşüyor. Bizlere ise ağzımızı açarak izlemek kalıyor. Daha fazlasını Oku →

Page 1 of 11